top of page

תקנון מנחה

עדות מקומית, התערוכה השנתית לתצלומי עיתונות ותיעוד – תקנון מנחה

תקנון זה נכתב בלשון זכר, אך מכוון לנשים ולגברים כאחד.

 

הקדמה:

"עדות מקומית", התערוכה לצילום העיתונות והתיעוד, מוצגת מדי שנה לצד התערוכה העולמית World Press Photo. בתערוכה השנתית מוצגות מיטב עבודותיהם של צלמים ישראלים, פלסטינים וזרים הפעילים באזורנו, שנבחרו בידי חבר שופטים בלתי תלוי ואוצר או אוצרת התערוכה. התערוכה משקפת את אירועי השנה החולפת ומנציחה רגעים אנושיים בעלי ערך תרבותי וחברתי בתחומי החיים השונים. 

 

רשאים להשתתף:

 1. צלמי עיתונות ותיעוד ואמנים מקצועיים ישראלים ופלסטינים או צלמים זרים הפועלים בארץ שלוש שנים לפחות, ובתנאי שהם:
  א. צלמים המחזיקים תעודת עיתונאי. 
  ב. צלמים שאינם מחזיקים תעודת עיתונאי, אך תצלומיהם פורסמו באמצעי תקשורת מודפסים ומקוונים מקצועיים במהלך השנה האחרונה, יכולים להשתתף בכל תחומי התחרות פרט לתחום "חדשות". 
  ג. צלמים אמנים שהציגו בתערוכת יחיד או בתערוכות קבוצתיות במוזיאונים ובגלריות לאמנות עכשווית במהלך ארבע השנים האחרונות, יכולים להשתתף בכל תחומי התחרות פרט לתחום "חדשות".

 2. לתחרות יתקבלו אך ורק תצלומים שצולמו בישראל ו/או ברשות הפלסטינית, או תצלומים המתעדים אירועים שהתרחשו מחוץ לתחומן, אך יש להם זיקה ברורה לארץ. לדוגמה, תיעוד של משלחת ישראלית, הומניטרית או אחרת, בחו״ל.

 3. לא יתקבלו לתחרות תצלומים בלעדיים של גופי דוברות ציבוריים או פרטיים מאירועים שנסגרו לצלמי עיתונות אחרים, אלא אם הצילומים נעשו במסגרת מוסכמת (פול) על כלל הצלמים.

 

כללי השתתפות:

 1. ההרשמה לתחרות נערכת באמצעות העלאת תצלומים לאתר "עדות מקומית" בלבד. העלאת תצלום לאתר מהווה אישור לכך שהצלם הנרשם קרא תקנון זה ומביע הסכמתו לכל התנאים הקבועים בו.

 2. התצלומים שיישלחו לשיפוט יהיו אך ורק תצלומים שצולמו בין התאריכים 1.9.2022 –  31.8.2023. אין להגיש לעדות מקומית תצלומים שנשלחים לתחרות צילום מקומית אחרת.

 3. ב"סדרות" ו"חשיפה ארוכה" ניתן לכלול תמונות שצולמו בשנים קודמות, בתנאי שלפחות שליש מהתצלומים המוגשים צולמו בתקופה הנקובה בסעיף 2. על הסדרות להציג סיפור מיוחד שערכו עולה על רצף של תמונות.

 4. ניתן להגיש תצלום פעם אחת בלבד. לא ישלח תצלום זהה לתחומים שונים ותצלום שמופיע במסגרת סדרה לא יוגש בנוסף כתמונה בודדת.

 5. על התצלומים המוגשים להיות מקוריים ופרי עבודת הצלם. בעצם העלאת התצלומים לאתר, הצלם מצהיר כי הוא בעל זכויות היוצרים עליהם.

 6. המשתתפים בתחרות לא יקבלו תמורה כספית בגין השתתפותם והצגת עבודותיהם במסגרת התערוכה ואתר "עדות מקומית", או בגין כל שימוש בתצלומים לטובת יחסי ציבור, פרסום וקידום התערוכה של אותה שנה בלבד.

 

אופן הגשה:

 1. לא יתקבלו תצלומים שעברו עיבוד קיצוני באורח שמשנה באופן מהותי את התוכן המקורי של התצלום ואין להשתמש בטכנולוגיית בינה מלאכותית כמו AI, ChatGPT, Bard ובדימויים ממוחשבים שאינם תיעודיים.

 2. ניתן לבצע חיתוך סביר בלבד לתמונה (Crop). חיתוך שחורג לחלוטין מהמקור לא יתקבל.

 3. לתהליך השיפוט יש להגיש את התצלומים כקובץ JPG בלבד, ברזולוציית 1500 פיקסלים לצלע הקצרה של התמונה ובמשקל שאינו עולה על 2.5 מ"ב.

 4. על התצלומים המוגשים לתחרות לא יופיעו פרטים מזהים של הצלם. התצלומים יוגשו ללא מסגור, לוגו או ציון שם הצלם, וללא כתובת או כל מידע אחר המוטבע על התצלום.

 5. המשתתפים יוסיפו כותרת תמציתית, עד 30 מילים, לתיאור כל תמונה או סדרה.

 6. יש לוודא שלכל תצלום שנשלח לתחרות במשקל קל, יש מקור איכותי ברזולוציה גבוהה שמותאם להדפסה בגודל של לפחות 100X70 ס"מ.

 7. במידה ותצלומיך נבחרו לתערוכה, תתבקש להעביר למערכת את הקבצים ברזולוציה גבוהה, בפורמט tiff או jpg ,באיכות מקסימלית, המותאמת להדפסה בגודל של לפחות 100X70 ס"מ, ובפרופיל צבע (1998) Adobe RGB ב-300 DPI.

 8. על הצלם להיות ערוך להגשת קובץ RAW ככל שיידרש.

 

תחומי התחרות:

הקדמה –

 1. לחבר השופטים מוגשים תצלומים בשבעה תחומי צילום ובתחום הווידאו. בכל אחד מתחומי הצילום אפשר לשלוח עד 10 תצלומים, פרט לתחום חדשות אליו ניתן לשלוח 12 תצלומים. לכל תחום אפשר לשלוח סדרה אחת של  8-5 תצלומים, מלבד תחום "חשיפה ארוכה", שבה אפשר לשלוח 15 תצלומים.

 2. חברי מערכת "עדות מקומית" רשאים להעביר תצלומים בין התחומים או לבטל תחום בהתאם לשיקול דעתם.

 3. לזוכים בכל אחד מארבעת פרסי השנה יוענק פרס כספי בגובה של 10,000 ₪ לכל אחד. הפרסים הינם: תמונת השנה, סדרת השנה, עבודת הווידאו של השנה ו"פרס שומרים".

 

התחומים:

 1. חדשות – אירועי אקטואליה מרכזיים שסוקרו בראש ערוצי התקשורת. 
  תחום זה פתוח רק לצלמים מחזיקי תעודת עיתונאי. ניתן לשלוח עד 12 דימויים
   בבודדות.

 2. דת ואמונה – אמונות, מנהגים, פולחנים וטקסים.

 3. חברה וקהילה – אורחות החיים והמאבקים של מגוון הקהילות החיות במציאות המקומית.

 4. אורבניזם ותרבות – אמנות, עיצוב, אדריכלות וצילום רחוב.

 5. ספורט – ענפי ספורט מקצועי, תחרותי וחובבני, ספורטאים ואוהדים.

 6. טבע וסביבה – תצלומי נוף, חי וצומח, לצד סוגיות של אקולוגיה ושימור הסביבה.

 7. חשיפה ארוכה – תציג סיפור לו הוקדשו משך זמן ועומק תיעודי אשר יוצר שפה חזותית בעלת מבע מיוחד. על סדרה בתחום זה לכלול 15 דימויים. 

 8. וידאו – עבודות וידאו וסרטונים קצרים שפורסמו ברשתות חברתיות, שהופקו בשנים 2022 – 2023, בהתאם לתחומי התחרות. משך העבודה שתוגש לתחרות לא יעלה על 7 דקות ומשקל הקובץ לא יעלה על 200 מ"ב.

על יוצרי עבודות הווידיאו להירשם לתחרות עד ה-31.8.2023, מועד אחרון להגשה 5.9.2023. יש לשלוח את העבודות באמצעות אתרים להעברת קבצים גדולים או כקישור לכתובת הדוא"ל  info@edutmekomit.co.il
שם הקובץ יהיה שמכם באנגלית, באותיות לועזיות. אנא הקפידו על כך.

 

לוח זמנים:

 1. הגשת קובצי התצלומים תיעשה החל ביום ראשון, 13.8.2023 ועד ליום חמישי, 31.8.2023, עד השעה 23:59.

 2. השיפוט יתקיים במהלך חודש ספטמבר 2023.

 3. שמות הצלמים המשתתפים בתערוכה יתפרסמו במהלך חודש אוקטובר 2023.

 4. מערכת "עדות מקומית" שומרת לעצמה את הזכות לשנות את המועדים הנ"ל.

 

התערוכה:

 1. ""עדות מקומית", או מי מטעמם, אינו אחראי, במישרין או בעקיפין, לכל דרישות, טענות או תביעות של צדדים שלישיים בגין פרסום התצלומים הנבחרים בשל הפרת דיני זכויות יוצרים, פגיעה בזכויות קניין רוחני או בפרטיות של אדם.

 2. מערכת האוצרות והשיפוט של "עדות מקומית" אמונה על בחירת העבודות ואופן הצגתן בתערוכה תוך שיקול דעת מקצועי. לא ניתן להתערב בשיקולים הללו או לסגת מההשתתפות בשל הרכב העבודות שנקבע או אופן הצגתן בתערוכה.

bottom of page